V projektu jsme se zaměřili na sportovní den. Všichni žáci plnili po celý den úkoly ve třídě a po svačině v herně. Nejdříve byly děti ve své třídě, kde si povídaly se svými pedagogy o významu pohybu v životě, o tělesné zdatnosti a o sportovních aktivitách. Vykreslovaly obrázky se sportovní tématikou, skládaly puzzle sportovců a zimního oblečení, poznávaly na kartách různé sporty, obtahovaly tečkovanou čáru ve tvaru rukavice nebo sněhuláka. Po svačině jsme společným nástupem v 10, 15 hod. zahájili sportování v herně – slalom mezi kuželkami, hod míčky na cíl, chůze přes kruhy a po nerovném terénu, lezení a plazení na žíněnkách, prolézání kruhem, podlézání překážky. Děti se seznámily s různými druhy sportovních aktivit, prožily společně různé pohybové činnosti, rozvíjely výtvarnou kreativitu, poznávací schopnosti a snažily se v rámci zdravotních omezení podat maximální výkon. Sportovní dopoledne jsme zakončili koulováním papírovými koulemi. Na závěr v 11, 30 hod. byli všichni sportovci odměněni diplomem a sladkou odměnou.

[ngg src=”galleries” ids=”105″ display=”basic_thumbnail”]