Olomoucký kraj každoročně finančně podporuje zelené školy. To jsou ty, které se věnují environmentální výchově, ekologii a ochraně životního prostředí. Mezi osm škol, které mohou po dobu tří školních let užívat titul Zelená škola Olomouckého kraje, rozdělil celkem 150 tisíc korun.

„Cílem soutěže je motivovat děti a žáky k ochraně životnímu prostředí a rozvíjet jejich kompetence k environmentálně odpovědnému jednání,“ přiblížil Aleš Jakubec, krajský radní pro oblast školství.

Sedm vítězných škol získalo finanční odměnu ve výši devatenáct tisíc korun. Mezi ně se i zařadila naše škola. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve středu 15. listopadu ve Sluňákově – centru ekologických aktivit města Olomouce v Horce nad Moravou, a to v rámci krajské konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty

Touto cestou bych ráda poděkovala kolegyni Evě Ščobákové, která je hlavní koordinátorkou enviromentální výchovy, dále všem kolegyním, které se aktivně a neúnavně zúčastňují všech těchto aktivit a v neposlední řadě také vedení školy, které nás ve všem podporuje a umožňuje nám uskutečňovat tyto aktivity.

Mateřská škola Špičky, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Smržice, příspěvková organizace

Základní škola a Mateřská škola Olomouc, Dvorského 33, příspěvková organizace – 1. místo

Základní škola Plumlov, okres Prostějov, příspěvková organizace – 2. místo

Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Šumperk, Kladská 2

Střední škola zemědělská, Přerov, Osmek 47

Základní škola a Mateřská škola Jeseník, Fučíkova 312

Promítání prezentace Les ve škole
prezentace Les ve škole