Vynášení Morény na Rudné 2022

Také nedočkavě vyhlížíte jaro? Už nemusíte. Nejen kalendářně již začalo.

Druhý jarní den, dva roky po covidu, kdy jsme se nemohli potkávat, se téměř celé osazenstvo budovy Rudné vydalo vypravit paní Zimu na cestu pryč a přivítat jaro. Na její výrobě jsme si dali opravdu záležet, moc jí to slušelo. Ale ani to ji neochránilo, abychom se jí nezbavili.

Po svačině jsme se všichni přivítali na dvoře, povykládali si o tradici vynášení Morény, připomněli hlavní znaky jara a mohlo se jít. Za zpěvu, recitování básniček a hlasitého doprovodu na různé hudební nástroje jsme se vydali na náplavku ve Smetanových sadech. Tam jsme Morénu zapálili a vhodili do vody. Snad se nám již nevrátí.

Velká pochvala patří všem dětem, které byly úžasné a školní akci si užily. 

Házení Morény do řeky

Ostatní fotky ZDE…