Každoroční jarní tradicí na budově Rudná je vynášení Morany. Letos tomu nebylo jinak. Organizace se ujala třída I.B paní učitelky Skřejpkové a IV.B s paní učitelkou Leškovskou. Zima je sice krásné roční období a užili jsme si ji dosytosti ve všech aktivitách, ke kterým vybízí, ale už jí bylo dosti a my natěšeni na teplejší období, jsme se chtěli s paní Zimou hezky a řádně rozloučit. Moranu jsme proto vyrobili velice pečlivě z přírodních materiálů, aby pěkně hořela a my měli jistotu, že se již nevrátí. Nezapomněli jsme ani na ozdobu na krku jak se patří – z vyfouknutých vajíček.

Středa 20.3.2019 připadla na první jarní den, žáci ze všech tříd i ze školky se sešli po svačince na dvoře, kde jsme si na úvod povykládali o tradici vynášení Morany. Dětem byly následně rozdány obrázky, podle kterých utvořily dva týmy – tým Jaro a tým Zima a navzájem si sdělovaly hlavní znaky těchto ročních období.

Poté jsme se za zpěvu a recitování jarních písní a básní a vydávání hlasitých zvuků na různé hudební nástroje vydali na průvod směrem k řece Bělé. V parku na příhodném místě asistenti Moranu podpálili a po chvíli vhodili do řeky, po které plavala a ještě dlouho hořela.

Žáci byli nadšeni a plni dojmů. Výjimečný den jsme ukončili procházkou přes park a pozorováním probouzející se přírody do jarního času.

[ngg src=”galleries” ids=”108″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ display_view=”default-view.php” template=”default”]