Letos (8. – 10. 2. 2023) jsme se rozhodli uspořádat tradiční lyžařský výcvik na běžkách na Ramzové.

Zázemí jsme měli na chatě Ramzovské sedlo, na kterou jsme každý den dojížděli vlakem z Jeseníku. Letos se výcviku zúčastnili i žáci z Vlčic.

Po převlečení do vhodné běžecké výstroje, jsme si vyzvedli lyže a po skupinkách, rozdělených dle výkonosti, jsme vyrazili na nedalekou louku. Sluneční paprsky a krásně upravená trať přímo vybízela ke zdolávání prních kilometrů. Některým žákům trať vyhovovala a jezdili jakoby se s běžkami narodili a jiní zažívali lehké útrapy.

Po tomto mnohdy těžkém zápolení se žáci mohli uchýlit a načerpat síly v restauraci Ramzovské sedlo. Tam se mohli posilnit teplým čajem a výbornou polévkou dle přání. Po posilnění a uložení lyží jsme odjížděli vlakem zpět do Jeseníku. Následující den jsme opět vstupovali do tajů běžeckého lyžování a pilně trénovali klasickou techniku.

Třetí poslední den patřil jako obvykle různým soutěžím a hrám mezi než patřili “Biatlon a Tažní psi”. Žáci mnohdy podávali výkony na hranici svých možností. Odměnou jim bylo závěrečné vyhlášení, na němž byli odměněni úplně všichni. Při předávání cen nejednou zazněl potlesk a velké ovace.

Hezké počasí, příjemné prostředí, spokojenost žáků to vše bylo známkou toho, že se akce vydařila.

Mgr. Jana Mrázová, MBA

Žáci se fotí na Ramzové a čekají na vlak