Dne 5. a 6. června jsme s dětmi absolvovali již druhý ročník vodáckého kurzu. Na kurz byli vybráni žáci z druhého stupně, kteří prošli kurzem plavání, tj. dobří plavci. Dvoudenní vodácký kurz proběhl na nám již známém úseku řeky Moravy, a to od Postřelmova do Moravičan. Do Postřelmova jsme se vydali brzy ráno vlakem, kde jsme se přesunuli ke břehu řeky Moravy. Zde už na nás čekali zkušení vodáci a instruktoři Tonda a Kuba. Děti byly ještě na břehu proškoleny, jak manipulovat s pádlem, lodí a také jak se na řece chovat. Pak už nezbývalo než nasadit vesty a nalodit se na rafty a kanoe. První den jsme upádlovali krásných 20 km až do kempu Relax Bagr v Mohelnici, kde jsme měli krásné zázemí na stanování a sportovní aktivity, jako např. fotbal, plážový volejbal, plavání v pískovně a jiné.

Počasí nám nepřálo jen krátce na večer, kdy přišla letní bouřka, jinak jsme si po celou dobu užívali sluníčka a teplé vody. Druhý den jsme si na pískovně zkusili záchranu tonoucího i bahenní zápasy  Po obědě jsme sbalili stany a pokračovali jsme opět po řece do naší cílové stanice Moravičany, kde byli všichni účastníci pokřtěni na vodáky. Po křtu jsme se rozloučili s našimi instruktory a vyrazili na vlak směr domů. Příští rok zas! Ahooooj!

[ngg src=”galleries” ids=”124″ display=”basic_thumbnail”]