ZŠ a MŠ Fučíkova má jen v Jeseníku tři budovy, ve Vlčicích jednu další. Starat se o tolik žáků na tolika místech není jednoduché. Lidsky ani finančně.

Žáci z budovy Rudné touží po hřišti, tak se rozhodli, že si na něj zkusí začít vydělávat. Připojily se i další budovy a stánek na Velikonoční trhy 2019, kde jsme naši školu, žáky a aktivity prezentovali, se postupně zaplnil. Jen to počasí nám nepřálo, byly dva stupně, fičelo a chumelilo se. Nevyzpytatelné horské město! Ale my se nenechali odradit a něco málo za své výrobky utržili.

Po letních prázdninách proběhla školou myšlenka – což takhle to zopakovat? Tentokrát na Vánoce? Počasí by snad mohlo být lepší. Chyba lávky. Stupně byly stejné, fičelo stejně, jen kromě sněhu pršelo. Ale ani tentokrát jsme se nenechali odradit. Děti neúnavně řezaly, brousily, stříhaly, lepily, pekly, šily, pod vedením šikovných pedagogů a asistentů vznikaly opravdu krásná díla, která jsme veřejnosti nabídli na Vánočním jarmarku, jež se konal v sobotu 7.12.2019 u Vodní tvrze. A opět jsme měli úspěch.

Sváteční atmosféra byla naladěna, penízek k penízku se kutálí a třeba se jednou děti z Rudné hřiště dočkají. Pohodové a radostné svátky přejeme všem.

Všechny fotky z jarmarku najdete zde…