Na Rudné to vánočně žilo již od listopadu, kdy všechny třídy pilně vyráběly výrobky na tradiční vánoční trhy, které se pořádají u nás ve vestibulu pro naše milé rodiče. Letos se vybrala snad rekordní částka, už vymýšlíme, kam penízky investujeme.

Z loňských vánočních trhů se zakoupily umělé stromky. Rovnou tři, jeden do vestibulu pro správnou atmosféru a po jednom do každé třídy školky pro naše malošky. Všem přispěvatelům moc děkujeme.

Poslední dny jsme si zpestřili zábavou. Ve čtvrtek 21. 12. 2023 jsme vyrazili do kina na promítání pohádky “Myši patří do nebe.” A v pátek 22. 12. 2023 jsme si užili naši vánoční besídku.

Letos se opravdu vyvedla. Jsme moc rádi za návštěvu pana ředitele Bílka a paní zástupkyně Vrbové. Besídku jsme zahájili stavěním betléma s vyprávěním, jak to vlastně všechno začalo. Žáci ze třídy paní učitelky Mirky a paní asistentky Renči nám předvedli krásnou zpívanou pohádku O Červené Karkulce s podkresem od pánů Svěráka a Uhlíře. Lucka v roli Karkulky přímo excelovala. Děvčátka ze školky nám se svými paní učitelkami Jaruškou, Anetkou, Markétkou a paní asistentkou Míšou zazpívaly pásmo písniček s doprovodem na dřívka a ještě přidaly taneček o čertících. Byly naprosto kouzelné. Velké holky od paní učitelky Jarči zarecitovaly zasněženou básničku. A zlatým hřebem byl Kryštof, který s paní učitelkou Gábi zapískal na zobcovou flétnu Rolničky dvojhlasem. Následovalo společné zpívání koled a volná zábava.

Na Vánoční prázdniny jsme se rozcházeli ve veselé a spokojené náladě.

Žáci a učitelé sledují vystoupení žáků ve třídě na vánoční besídce
Žáci a učitelé sledují vystoupení žáků na vánoční besídce