Ve čtvrtek 13. června jsme se vydali s osmáky na výlet do Ostravy. Snažili jsme si užít všechno, co velkoměsto nabízí, takže jsme si koupili celodenní jízdenku na MHD a poznávali jsme město. Nejvíce se žáci ale těšili do nákupního centra, kde mohli utratit své kapesné.

Ubytování na výletě bylo sice trochu z ruky, ale pro nás žádný problém. Hlavně když apartmány byly velmi pěkně zařízené a na pokojích jsme byli maximálně po třech.

V pátek jsme se po vydatné snídani sbalili a vyrazili jsme do Hornického muzea. Zde nás čekala exkurze na téma báňské záchranářství a poté prohlídka dolů a principů fárání. Nemohli jsme si nechat ujít ani projížďku vláčkem! V celém komplexu Landek byla spousta technického zařízení, které jsme si ještě prošli.

Odpoledne jsme již museli spěchat na autobusové spojení zpět do Jeseníku, kam jsme přijeli příjemně znaveni v podvečerních hodinách.

Učitelka si dala na hlavu starší potápěčskou helmu.