Celý advent na Rudné byl moc milý. Ovšem i Tři králové se dostavili.

Od rána chlapci z IX. třídy vyráběli tříkrálové koruny a plnili tématické úkoly do matematiky, čtení, psaní, rozumové a smyslové výchovy. Poslechli si čtený příběh a podívali se na pohádku “Jak to bylo na Tři krále” z cyklu Chaloupka na vršku.

A jelikož bylo kluků – zpěváků málo, přizval si koledník Michal Gronich na pomoc kamarády Dana Oziomka a Petra Palánka z V. A. Ale že jim to v těch pláštích a korunách slušelo! Obešli celou školu, každému zazpívali, rozdali bonbóny a na dveře napsali K + M + B 2024.

Poté ve třídě proběhlo věštění budoucnosti ze symbolů schovaných pod hrnečkami. Dozvěděli jsme se, koho čeká třeba cestování, nebo kdo nebude trpět nedostatkem.

Na závěr jsme si tříkrálovou koledu zazpívali společně s doprovodem boomwhackers. A tím jsme celé Vánoce i ukončili.

žáci sedí na zemi s učitelkou, v ruce mají hůlky a hrají hru
Žáci s paní učitelkou