V úterý 13. 6. proběhlo na naší budově ve Fučíkově ul. taktické cvičení hasičů. Obsahem cvičení bylo řešení situace, kdy vznikne požár ve cvičné kuchyni a v budově zůstanou osoby. Po nahlášení požáru telefonem přijely na místo dva požární vozy, policie zastavila provoz v ulici u budovy, hasiči simulovali hašení „požáru“ v kuchyni, prohlídli budovu a vyvedli ven žáka, kterému dali na obličej kyslíkovou masku. Současně probíhala záchrana paní učitelky, která se nadýchala kouře a upadla do bezvědomí. Hasiči ji pomocí plošiny na nosítkách transportovali oknem z 1.patra. Vše sledovali žáci ze školní zahrady a živě diskutovali, zda je paní učitelka opravdu v bezvědomí, nebo je to jenom „jako“. Paní učitelka hrála raněnou opravdu věrohodně, a tak se jejím malým žáčkům očividně ulevilo a měli radost, když se paní učitelka zvedla z nosítek.  Když přišla za nimi, radostně jí objali.

Po ukončení cvičení zůstali hasiči s jedním vozem ještě ve školní zahradě a dovolili žákům si auto prohlédnout, a třeba si i vyzkoušet, jak se sedí ve velikém voze za volantem.

Taktické cvičení bylo užitečné pro všechny zúčastněné. Hasiči si při takovém cvičení „zmapují terén“ v budově školy pro případ, že by došlo ke skutečnému požáru, a žáci mají možnost si vyzkoušet evakuaci a vidí práci hasičů v akci.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”47″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Ukázat prezentaci]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

13