SVÁTEK SVATÉHO MARTINA U VIII. B NA RUDNÉ

V pátek 11. listopadu jsme si udělali hezký den. Náš Martínek slavil svátek, jako vždy donesl velmi dobré perníčky a celá třída jsme oslavili nejen jeho svátek, ale i svátek sv. Martina.

První hodinu jsme si v rámci čtení přečetli legendu o svatém Martinovi, vyplnili pracovní listy zaměřené na zrakové vnímání (hledání rozdílů, srovnávání podle velikosti) a jemnou motoriku (rozstříhání obrázku, jeho slepení a vybarvení). Druhou hodinu jsme pojali výtvarně a společnými silami vytvořili obraz bílého koně svatého Martina.

Po svačince jsme se vydali do kuchyňky, kde jsme upekli svatomartinské rohlíčky plněné čokoládou. S těmi jsme se podělili s kamarády z ostatních tříd, tedy úplně se všemi. Poslední hodinu jsme se věnovali pracovní výchově, všichni si vytvořili hlavu Martinova koně s hřívou, kterou jsme nasadili na klacek a tím získali parádní dostihové koně.

Sníh nám sice svatý Martin nepřinesl, ale aspoň mráz po ránu byl. Všichni jsme si celý den moc užili a těšíme se na nadcházející zimu.