Ve dnech 28. května a 29. května hostila naše škola lektory s UP Olomouc, kteří si pro naše žáky a hosty připravili zajímavý program. Po oba dva dny jsme si naši žáci a žáci ze ZŠ Průchodní, ZŠ bělá pod Pradědem a OÚ Lipová vyzkoušeli různé sportovní aktivity a jak už název napovídá, byli to aplikované pohybové aktivity (APA) – jako přehazovaná v sedě, běh či chůze s klaipčkami na očích s vodičem, trojskok snožmo, hod pěnovým oštěpem, hry na vozíku, hru zvanou fuli fuli, diskgolf s ringo koružky a další zajímavé altivity. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je, když má někdo nějaký handicap – tělesný či zrakový. Družstva byla namíchaná – děti z různých škol a s různých druhem postižení, tak byli nuceni naučit se spolu fungovat, pomáhat si, spolupracovat. Na závěr každého dne se rozdávaly krásné věcné odměny pro ty nejlepší, ale i pro ty všechny ostatní, kteří nevyhráli. Nešlo o to vyhrát, ale zúčastnit se!

[ngg src=”galleries” ids=”120″ display=”basic_thumbnail”]