Podzim, jeho barevnost a plodiny jsou oslavou práce, hojnosti a sklizně toho, co jsme si na jaře zaseli……….

Podzim patří dýním. Svátek dýní zapouští v Česku pomalu své kořeny. V anglosaském prostředí označují vydlabané a rozsvícené dýně dům, kam mohou děti přijít na halloweenskou koledu. Tento zvyk se u nás neuchytil, ale dýní přede dveřmi nebo za oknem nic nezkazíme.

Je to nádherná podzimní dekorace.

Proto jsme se rozhodli v pátek 22. října uspořádat na naší škole ve Vlčicích školní akci SLAVNOSTI DÝNÍ.

Žáci pracovali se svými učiteli a asistenty v jednotlivých třídách. Dlabali dýně a vytvářeli z nich halloweenské obličeje, vyráběli různé dekorace z papíru, látky, přírodního materiálu, zdobili dýně vyrobené ze slaného těsta, vybarvovali omalovánky.

Celé páteční dopoledne se žákům i dospělým moc líbilo a vyrobili jsme spoustu zajímavých dekorací, kterými jsme vyzdobili nejenom školu, ale i prostranství před školou.

Výrobky z dýní

Ostatní fotky ZDE…