Jak rychle nám ten čas běží… máme za sebou více jak dva měsíce ve škole a školní družině. S dětmi se účastníme všech školních aktivit a rádi pomáháme s výzdobou školy.

Mezi nejčastější aktivity ve školní družině patří esteticko-výchovná činnost, zaměřená na různé techniky malování. Také pracovní činnost, kde využíváme lepení, stříhání a jiné práce s papírem. Děti si vyrobily papírové loutkové divadlo, se kterým hrajeme různé pohádky. Například: Zatoulaný kocourek, Šípková Růženka, Zmrzlé království a Princezna, která se nerada myla. Našim největším cílem je teď příprava divadelního vystoupení, které společně s dětmi připravujeme.

Také pracovní činnost, kde využíváme lepení, stříhání a jiné práce s papírem. Děti si vyrobily papírové loutkové divadlo, se kterým hrajeme různé pohádky. Například: Zatoulaný kocourek, Šípková Růženka, Zmrzlé království a Princezna, která se nerada myla. Našim největším cílem je teď příprava divadelního vystoupení, které společně s dětmi připravujeme.

Chystáme se na Vánoční odpoledne školní družiny, které proběhne dne 11. 12. 2019 v 15:00 hodin. Budeme hrát muzikál „ČERVENÁ KARKULKA“. Připravujeme výrobky na Vánoční jarmark, kde mohou děti pracovat se sádrou, dřevem, papírem a jiným materiálem. Důležitá je radost z vlastnoručního výrobku.

Hodně času trávíme venku. Býváme často na hřišti u školy, pískovišti, v Zámeckém parku nebo na klouzačkách u Zámecké zdi. Dětem se pobyt venku velmi líbí a mají možnost hrát různé hry podle své vlastní fantazie. Přeji dětem, aby se jim ve školní družině líbilo a čas, který tam společně se mnou tráví, byl smysluplně využitý.

Dagmar Bury – vychovatelka ŠD Vlčice

Více fotek ze školní družiny ve Vlčicích najdete zde…