V polovině měsíce srpna se vydaly dvě pedagogické pracovnice  ZŠ a MŠ Jeseník, Fučíkova 312 do Švédska. Zde absolvovaly v rámci projektu Erasmus+ KA1 intenzivní kurz v přírodě.

Účastníky kurzu bylo 24 učitelů z různých koutů Evropy: Itálie, Řecko, Španělsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Slovensko a Česká republika. Jak už bylo uvedeno v názvu, hlavním tématem bylo vzdělávání v přírodě: metodika, hry, aktivity, bezpečí, ekologie, reflexe, spolupráce, učitel jako průvodce. Naším motem bylo: ,,In Melona you are never alona“ a vyjadřuje spolupráci, energii a obrovské nadšení nejen pro pobyt venku!

Děkujeme Outdoored.eu za skvělý kurz a věříme, že tento nabitý týden nebyl koncem, nýbrž začátkem další spolupráce, aktivit s dětmi a dalších možností.

Děkujeme, bylo nám ctí! Kateřina Gajdošová a Gabriela Kubánková

Kateřina Gajdošová a Gabriela Kubánková pózují ve Švédsku fotografovi.
Kateřina Gajdošová a Gabriela Kubánková pózují ve Švédsku fotografovi.
Lidé plující na kánoi.
Lidé plující na kánoi.