Díky projektu IKAP, kterého se účastní SOŠ a SOU Jeseník (eMko), měli naši žáci možnost v letošním školním roce nahlédnout do odborných dílen učiliště a vyzkoušet si v rámci pracovního vyučování postupy, na které ve škole nemáme vybavení. Někteří navštěvovali učiliště v odpoledních kroužcích, jiní po domluvě v době výuky PV. Mimo jiné jsme si vyzkoušeli práci s plechem různých tlouštěk, obrábění kovů na CNC strojích, shlédli jsme ukázku svařování a výrobu drobných předmětů na 3D tiskárně. Mistři na dílnách se nám vždy trpělivě věnovali, pomáhali tam, kde bylo potřeba více síly a pečlivě pro nás vybírali výrobky, které jsme schopni zvládnout.

Fotografie jsou z výroby kovových růží, na kterých jsme pod vedením pana Kirakovjana pracovali s chlapci ze 6. ročníku.

[ngg src=“galleries“ ids=“122″ display=“basic_thumbnail“]