Druhý týden v dubnu měli žáci naší školy možnost vyjet na výlet na Vysočinu. A proč právě tam? Asi 10 km od Třebíče se totiž nachází resort Březová – outdoorové centrum s nepřeberným množstvím aktivit pro děti různého věku!

Náš čtyřdenní výlet začal hned v pondělí ráno. Někteří museli vstávat před pátou hodinou, aby stihli spojení vlaku, ale taková drobnost nepřekazila nadšení účastníků a před sedmou hodinou byli všichni nastoupeni na vlakovém nádraží v Jeseníku.

Jelo se vlakem do Brna, jiným vlakem do Třebíče, a nakonec autobusem na rozcestí Veverka v Rokytnici nad Rokytnou. Ze zastávky jsme šli ještě 1,7 km pěšky s batohy na zádech do resortu. Cesta byla náročná, dlouhá, ale zvládli jsme ji!

Hned u vchodu do resortu nás uvítal náš instruktor Boris. Po rychlém rozřazení do pokojů nám nenechal moc času na odpočinek a hned jsme měli program! Prohlídka prostor, poučení o bezpečnosti, svačinka, lezení po stěnách věže s jištěním a lanové centrum. Ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat a už byla večeře. Po ní jsme si zašli zaházet na koš a někteří z nás, ze kterých sršela energie, si dali ještě pár koleček běhu. To se pak spalo!

Ranní program jsme po snídani zahájili na louce kousek od pasoucích se koní. Zahráli jsme si hru aréna s pěnovými meči, při které jsme si rozcvičili svaly nejen aktivním pohybem, ale i smíchem. Následoval teambuilding, jak se patří! Ve skupinkách po pěti, jsme museli obejít budovu s těžkými dřevěnými kládami na nohou. Pokud jsme nešli spolu, nepohnuli jsme se vůbec. Při této aktivitě někteří z nás propadali panice, jiní si lámali hlavu nad uvažováním druhých, ale našli se i tací, kteří v sobě objevili skryté generály.

Po obědě následoval trochu jiný druh zábavy. Takový, kterému ne všichni přišli na chuť… Skok volným pádem ze 14metrů vysoké věže. Někteří překvapili tím, že skočili, někteří tím, že skočit nedokázali a ostatní se do toho nenutili. Šlo opravu o aktivitu, která byla dobrovolná a bylo na každém, zda ji zkusí či nikoli. Následovala aktivita Karlštejn, která byla rozdělena do dvou částí. V první jsme měli za úkol prolézt trasu lanového bludiště ve výškách a objevit číselný kód. Ten byl vstupenkou do další části ve vysoké věži se spoustou hádanek a tajemných alchymistických místností na jejímž konci jsme míchali lektvar. Abychom si užili opět krásného počasí, které nám přálo, nastoupili jsme do raftů a plavili se po zdejším rybníku.  Po večeři jsme si šli opět pohrát s míčem a poté jsme si odpočinuli u promítání filmu Jumanji 2.

Ve středu jsme si protáhli hned po ránu svaly u přetahování. Odneslo to i nějaké oblečení, ale to k tomu outdoorovému řádění už patří. Stejně nás potom čekal paintball! Ani nepříznivé počasí, kdy foukalo a sem tam spadla i nějaká ta kapka, nás neodradilo od oblíbené aktivity našich kluků.  Se správným ochranným vybavením jsme po sobě pálili z úkrytů barevné kuličky a odvážně se hrnuli vpřed porazit nepřítele!

Po chutném obědě a zasloužené chvilce odpočinku jsme byli po dvojicích vpuštěni do Muzea. Expozici a trezor chránily laserové paprsky, kterých jsme se nesměli dotknout! K odemčení pokladu jsme si museli zapamatovat cestu po dlaždicích, což se ukázalo jako ten těžší úkol. Následovalo proplétání mezi provazy u jezera a skákání na trampolínách, ale ne ledajakých. S jištěním jsme mohli vyskočit až do výšky střech! Po večeři nás čekala diskotéka, kde jsme rozvlnili těla v rytmu méně známějších i nostalgických písní a hurá na kutě. Ráno se vstávalo brzy, abychom stihli všechny přestupy. Cesta zpět byla nádherným odrazem prožitých tří dnů plných nejrůznějších aktivit. Mnozí koukali tupě ven, jiní to již vzdali a spali a hrstka z nás měla ještě dost sil povídat si o tom, jaké krásné zážitky a vzpomínky si vezeme domů! 😊

pět žáků jde společně na dřevěných kládách a přidržují se provazy

Žáci obchází budovu s těžkými dřevěnými kládami na nohou