S nástupem nového školního roku čekalo na žáky naší ZŠ Jeseník, Fučíkova 312 milé překvapení v podobě plaveckého výcviku. Žáci měli opět po mnoha letech možnost jezdit v rámci hodin Tv na plavecký bazén do České Vsi.

Tuto novinu přijaly děti s nadšením a v podzimních měsících tohoto školního roku jsme s žáky absolvovali 6 plaveckých lekcí. Vodu si žáci náramně užívali, někteří ztratili strach z vody, jiní se zdokonalovali v plaveckých dovednostech. Na závěr byli žáci tradičně odměněni mokrým vysvědčením a sladkými medailemi.

Některé děti byly na poslední plavecké lekci smutné, že plavání končí, ale nekončilo!  Jelikož jsme plynule navázali projektem – Plavecký přebor místních ZŠ, jež se uskutečnil s finanční spoluúčastí města Jeseník, za podporu velmi děkujeme!!!

Žáci z naší ZŠ měli možnost v rámci této akce strávit tři celá dopoledne s žáky z jiných ZŠ. Konkrétně přijaly naše pozvání: ZŠ Bělá pod Pradědem, ZŠ Písečná a ZŠ Mikulovice. Plavecký přebor neměl pouze dovednostní charakter, žáci společně a taktéž proti sobě hráli ve vodě hry, soutěžili, každý žák vyzkoušel aqua-aerobic a na závěr se jednotlivé školy utkaly ve vodním pólu. Celá akce měla tedy nejen soutěžní a sportovní charakter, ale taktéž sociální a integrační.

Reakce žáků a učitelů byly velmi pozitivní, radovánky ve vodě jsme si všichni užili, ztratili jsme vůči sobě předsudky a zjistili jsme, že jsme každý jiný, přesto spolu můžeme zažívat bezvadné věci. Bylo by hezké i v budoucnu pokračovat v partnerství škol v rámci okresu Jeseník.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *