Stovky dětí ze ZŠ z okresu a z Glucholaz zavítaly ve čtvrtek 25. dubna na oslavu Dne země do Smetanových sadů a do sportovní haly v Jeseníku. Uspořádali jsme společně s neziskovou organizací Sudetikus 2. ročník akce Park žije – Den země.


Třídní kolektivy ze ZŠ Jeseník a z naší ZŠ a MŠ, Fučíkova 312 si připravily stanoviště s nejrůznějšími činnostmi, nechyběly zábavné hry s ekologickým námětem, vyjížďky na koloběžkách, tvořivý přírodní workshop, či kvíz ohledně pramenů v parku.

K dobré náladě nám svítilo slunce, místní prodejci dětem nabídli drobné občerstvení a na sportovní hale jsme měli možnost zabubnovat si s autorem drumbenů, Zdeňkem Rollerem. Akce byla podpořena z projektu CSA, Česko- polská spolupráce, díky které dorazili žáci a učitelé z Glucholaz. Polské děti, jež vystupovaly v Glucholazech z autobusu povídaly:,,to byl ale krásný den“. Jsme velmi rádi, že nejen děti z PL, ale i naše místní děti byly spokojeny! Příští rok rádi navážeme již 3. ročníkem této zajímavé akce. Věříme, že se zapojí aktivně více ZŠ, tak aby se nám netvořily u jednotlivých stanovišť řady.

Prezentovala se zde také Duha Jeseník, Kostka koloběžky, Lesy ČR, CHKO Jeseníky, či jeseničtí hasiči. Všichni organizátoři se ujali své role velmi zodpovědně! Za což jim velmi děkujeme! Obohatili děti poznáváním různých přírodnin, živočichů, hasiči s dětmi ,, hasili“ a nabídli dětem taktéž vyzkoušet si masáž srdce.

[ngg src=“galleries“ ids=“113″ display=“basic_thumbnail“]