Sotva skončily vánoční přípravy, hned jsme začali s velikonočním tvořením. V letošním školním roce jsme se totiž rozhodli, že se i naše škola ZŠ a MŠ Jeseník, Fučíkova 312, připojí k akci Velikonoční trhové slavnosti na Masarykově náměstí, a to stánkem, ve kterém budeme nabízet různé velikonoční zboží. A tak se v celé škole od ledna do konce března vyráběli zajíčci, beránci, ovečky, pekly perníčky, barvila vajíčka, pletly pomlázky a sela semínka. Řezalo se, pilovalo, stříhalo, lepilo a dělala keramika. Poslední den příprav se pekly frgály. A náš velikonoční beránek nakonec zvítězil v soutěži O nejvypečenějšího beránka.

Přestože sobotní počasí slavnosti sice připomínalo spíše čas vánoční, jarní nálada nechyběla a kdo se chtěl pobavit nebo se potěšit nákupem velikonoční dekorace nebo hračky, určitě si přišel na své.

K naší obrovské radosti, zboží z našeho stánku rychle mizelo, a tak i přes chladné počasí nás hřál pocit, že se nám vše podařilo a zase jsme se možná přiblížili o krůček blíž k našim vysněným přáním- dětskému hřišti nebo altánu sloužícímu k výuce v přírodě.

Protože počasí přeci jen spoustu lidí od návštěvy slavností odradilo, udělali jsme si ještě malý jarmark ve škole na Rudné, aby se i rodiče našich dětí mohli pokochat tou vlastnoručně vyrobenou velikonoční krásou a mohli si za symbolické ceny nakoupit některou z jarních dekorací.

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na průběhu celé akce i všem, kteří nás finančně podpořili.

[ngg src=“galleries“ ids=“112″ display=“basic_thumbnail“]