Ve čtvrtek si žáci na budově Fučíkova vyzkoušeli své znalosti ze zdravovědy.  

Každá třída si vylosovala nějaký praktický úkol z první pomoci při zdravotních komplikacích a úrazech. A pak před všemi ostatními spolužáky i učiteli žáci předváděli, jak umí zvládnout situaci při zástavě srdce starého člověka, nebo pomohli kamarádovi , který dostal epileptický záchvat. V jiné třídě nám chlapci ukázali, jak si dovedou poradit, když si jeden z nich omylem nastříká do očí čistící prostředek. Všichni úkol zvládli dobře, ale jako nejlepší výkon jsme ocenili ukázku třídy IV. A. Žáci zachraňovali tatínka, který spadl ze stromu a poranil si páteř.

Žáci si tak zábavnou formou mohli osvojit základy první pomoci. Doufáme, že pokud by se setkali s takovou situací i ve skutečnosti, že už se nebudou bát pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *