Dne 10. 5. 2023 navštívily děti z budovy Rudné městskou policii v Jeseníku.

Děti se seznámily s prostředím městské policie, prohlédly si výstroj potřebnou k práci policisty (pouta, vysílačka, obušek, uniforma), také brašnu první pomoci a její výbavu. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet, jaké to je, mít na rukou pouta.

Děti se přesunuly do místnosti, kde sledovaly na obrazovkách záznam kamer ve městě, poznávaly místa, ve kterých se pohybují. Před budovou se seznámily s policejním psem, o kterém se dozvěděly jeho jméno, věk, jaké má vlastnosti a hlavně, co je jeho úkolem. Prohlédly si policejní sanitu, sedly si za volant a poslechly si zvuk majáku.

Na závěr děti dostaly drobné dárky s policejní tématikou. Celé dopoledne bylo velmi zajímavé a poučné.

Děkujeme Městské policii Jeseník za vydařený program.

policista ukazuje co patří k výbavě policistů
Policista ukazuje oblečení a výbavu policistů.
policista ukazuje na žákovi, jak se nasazují pouta
Policista ukazuje, jak se nasazují pouta.