V úterý 27.9. jsme podnikli výlet na vodní nádrž Slezská Harta.

Z Jeseníku jsme vyjížděli autobusem směr Vrbno pod Pradědem. Nikdo z nás tam zatím nebyl, takže jsme byli velice překvapeni skutečnou velikostí nádrže.

Slezská Harta je vybudována na řece Moravici v Nízkém Jeseníku a má průmyslová využití. Na její výstavbu bylo nutné zatopit šest vesnic v okolí. Zcela byla zatopena obec Karlovec. Z této obce zůstal pouze kostel sv. Jana Nepomuckého, byl totiž postaven nad vesnicí. Nyní se nachází na břehu přehrady.

Loď již byla pro nás přichystána, byl to ocelový katamarán jménem Harta, je plně ekologická, poháněna elektromotory a doplněna solárními panely. Plavidlo je velkokapacitní s dvěma palubami.

Byli jsme přivítáni kapitánem lodi. Během naší plavby jsme měli i krátký výklad o budování a využití nádrže. Jelikož bylo pro nás opravdu nepříznivé počasí, museli jsme být ve vnitřní kajutě, ale i přes to děti odvážně vycházely na vyhlídkovou venkovní palubu, aby se mohly porozhlédnout po okolí Harty.

Plavili jsme se něco přes hodinu, pro některé to byla první plavba lodí. Takže i když promočení, tak spokojení s nevšedním zážitkem jsme se vraceli zpět do Jeseníku.

Žáci se fotí na výletní lodi.
Žáci na výletě na Slezské Hartě se fotí na lodi.

OSTATNÍ FOTKY ZDE…