V letošním školním roce 2021/2022 se naše třída VII. C na pracovišti Rudná zapojila do
mezinárodního programu Les ve škole, který usiluje o zavedení výuky o přírodě v přírodě.

Ve třídě jsme se seznámili s první lekcí – podzimní procházka do přírody. Vysvětlili jsme si,
co nás čeká, jak bude probíhat příprava a na co se můžeme těšit. Jedno krásné úterý jsme
si sbalili materiály, kamarády z IX. B a vyrazili ven.

Na prvním stanovišti v letním divadle ve Smetanových sadech jsme si popovídali a roztřídili obrázky o jednotlivých ročních obdobích. Rozdali jsme si podzimní paletky a vydali se na průzkum lesem a sbírání “barev” podzimu -pomocí různých přírodnin jsme zachycovali jejich barvy na papír. Pod statným bukem jsme pak rozložili další stanoviště, kde jsme poznávali listnaté stromy a přiřazovali k nim jejich tvar listů. Poté jsme se vydali na procházku na louku pod Křížovým vrchem, vnímali změny přírody na podzim a sbírali přírodní materiál, ze kterého ve třídě budeme postupně tvořit lapač zážitků.

Počasí se vydařilo, den jsme si moc užili a už teď se těšíme na zimní
procházku.

Gabriela Leškovská

Děti s paní učitelkou sedí v přírodě a plní úkoly
Děti s paní učitelkou sedí v přírodě a plní úkoly

Ostatní fotky zde…