Co je Ledová Praha

Akce pro DĚTI – příležitost seznámit se s historií i současností hlavního města Prahy, s pamětihodnostmi a zajímavostmi, které často znají jen z vyprávění a obrázků.

Komu je určena:
Všem dětem – dětským kolektivům z celé republiky: školním třídám, klubům, dětským domovům, oddílům různých spolků… ale také rodinám s dětmi.

Nabízí:
Ve spolupráci s většinou pražských muzeí a jiných zajímavých institucí (Národní muzeum, Pražský hrad, Muzeum Policie ČR, Mořský svět a další) výrazné slevy nebo volné vstupy pro dětské účastníky.

Nastalo období předávání vysvědčení a pololetní prázdniny, což pro nás znamenalo jediné – odjezd směr Praha.
Sešli jsme se v pátek 29. ledna 2016 na vlakovém nádraží v Jeseníku společně s panem ředitelem Zdeňkem Bílkem a paní učitelkou Vladimírou Vonzovou, nastoupili do vlaku, který nás dopravil do Zábřehu na Moravě, zde jsme přestoupili na vlak směřující do cílové stanice Praha hlavní nádraží. Tady jsme rychle nahodili krosny a tašky na ramena a spěchali na Základní školu Chodov, která byla po tři dny naším domovem. Ve škole jsme si zabalili batůžky a konečně vyrazili na putování po Praze.
Prohlídka byla zahájena výstupem na Petřín. Vyšplhali jsme se až do výšin Petřínské rozhledny, dokonce i ti, co mají strach z výšek, takže jsme se zas jednou pěkně překonali.
Další zastávkou byl Pražský hrad, chrám Svatého Víta je krásný z venku i uvnitř, obdivovali jsme architekturu doby gotické a rozlehlost celého objektu. Stihli jsme výměnu stráží, prošli Zlatou uličku a navštívili Muzeum hraček. Další cesta vedla do Zrcadlového bludiště, kde jsme se moc nasmáli. Putování Prahou pokračovalo návštěvou Muzea voskových figurín, ve kterém jsme potkali nejednu celebritu. Následoval Mořský svět, viděli jsme Národní muzeum, Národní divadlo, prošli se po Karlově mostě, pozorovali parníky na Vltavě.
Večery jsme trávili hrou, při které jsme se řádně vyčerpali a hru si opravdu užili.
Čas neúprosně plynul a tak jsme 31. ledna 2016 po dobrém obědě seděli opět ve vlaku, který nás dovezl zpátky domů. Všichni jsme si akce opravdu užili a teď už se těšíme na další rok.
Za sponzorský dar, který nám umožnil se této akce zúčastnit, děkujeme FENIX GROUP Jeseník.

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”20160129″]