„Ledovka” je úžasná akce. Rodičům se líbí, že za pár korun pošlou své ratolesti na prodloužený víkend, dětem se líbí, protože je to pro mnohé první návštěva Prahy v životě.

Nastalo období předávání vysvědčení a pololetní prázdniny, které letos připadly na 3. února a pro nás to znamenalo jediné – odjezd směr Praha.

Sešli jsme se v pátek 3. února 2017 na vlakovém nádraží v Jeseníku společně s panem ředitelem Zdeňkem Bílkem a paní učitelkou Vladimírou Vonzovou, nastoupili do vlaku, který nás dopravil do Zábřehu na Moravě, zde jsme přestoupili na vlak směřující do cílové stanice Praha hlavní nádraží. Tady jsme rychle nahodili batohy a tašky na ramena a spěchali na známou Základní školu Chodov, která i letos byla po tři dny naším domovem. Ve škole jsme si zabalili batůžky a vyrazili na putování Prahou.

Prohlídka byla zahájena na Petříně.

Další zastávkou byl Pražský hrad, kde jsme při vstupu na nádvoří zažili kontrolu. U vstupů do areálu stojící vojáci i policisté nám prohlédli batůžky, které jsme museli odložit na stolek a prošli jsme bezpečnostním rámem na detektor kovů.

Po návratu do dočasného domova v prostorách základní školy probíhal individuální program. Někteří si povídali, hráli hry a celkově se bavili. Spánek tedy přišel dlouho po půlnoci.

Sobotní ráno vyrážíme do Muzea policie, kde je již tradičně k Ledové Praze pro děti připraven doprovodný program. Viděli jsme zde policisty a četníky v dobových uniformách, mohli si vyzkoušet obtisknout svou dlaň na papír a zjistit, jaké máme otisky prstů, vysoutěžit si nějakou odměnu ve znalostních testech. Byli jsme součástí přepadení, bankovní loupeže, ale také součástí vpadnutí policejní jednotky do domu s návykovými látkami. Atmosféra v sále byla opravdu napjatá a vše vypadalo jako doopravdy. Po těchto ukázkách nám příslušníci jednotky rychlého nasazení ukázali vybavení.

Následovala prohlídka Barrandovských ateliérů, kde byla zajímavá výstava kostýmů a rekvizit z několika pohádek a filmů. Po vydatném obědě vyrážíme na prohlídku letiště Václava Havla. Zde jsme toho ale moc neviděli, protože nad celou Prahou se rozprostřela mlha.                                  

Po náročném dni se každý z nás těšil na rozchod. Proběhli jsme několik stánků a obchůdků a utratili jsme poslední peníze.

I druhý večer jsme trávili hrou a hru si opravdu užili.

V neděli nás čekalo Národní muzeum. V Nové budově Národního muzea jsme se přenesli v čase! Na výstavě RETRO se nám představily desítky historických šatů, módních doplňků, hraček, vybavení domácnosti a techniky od konce 19. století až po sametovou revoluci.

Vše je zasazeno do dobových kulis, které propojují módu s technikou, designovým nábytkem a užitým uměním. Líbil se nám zábavně – vzdělávací prostor, tzv. Retroherna, kde jsme si vyzkoušeli hračky našich rodičů a prarodičů. Spoustu legrace jsme si užili ve fotokoutku. Fotografovali jsme se s herci českého filmu.

Čas neúprosně plynul, a tak jsme 5. února 2017 po dobrém obědě seděli opět ve vlaku. Ten nás dovezl zpátky domů. Všichni jsme si tuto akci opravdu užili a už teď se těšíme na další rok.

 

Velké poděkování patří firmě FENIX GROUP Jeseník, která nám poskytla sponzorský dar,

který nám umožnil se této akce zúčastnit. DĚKUJEME!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *