Na ZŠ Fučíkova máme velkou školní zahradu.

V rámci pracovního vyučování zde pěstujeme zeleninu, drobné ovoce a bylinky, v přírodovědných předmětech nám slouží pro různá pozorování. Když je teplo, chodíme rádi na zahradu i v hodinách matematiky nebo čtení.

Na zahradě je učení příjemnější než ve třídě. A jaké by to bylo, kdybychom seděli na vlastnoručně vyrobených lavičkách? Zkusili jsme to. Zvolili jsme jednoduchý typ laviček zhotovených z dřevěné kulatiny, sehnali materiál a dali se do toho. V hodinách pracovního vyučování chlapci z kuláčů odstraňovali kůru, brousili, vrtali, společně s děvčaty pak i natírali.

Byla to pro ně nejen zkouška trpělivosti a vůle, museli také dbát na přesnost a být pečliví. Vyzkoušeli si, že není jednoduché práci dotáhnout do konce, ale také zažili radost z toho, když se dílo daří. Pro nás bylo odměnou sledovat, jak jsou pyšní na to, že vyrobili něco hezkého pro ostatní.

Veškerý materiál na výrobu posezení byl uhrazen díky dotačnímu programu Olomouckého kraje na podporu environmentálního vzdělávání. Ke zpříjemnění výuky venku jsme zakoupili také psací podložky a pěnové podsedáky.

VŠECHNY FOTKY ZDE…