Žáci z budovy na Rudné se ve čtvrtek 10. 9. 2020 proměnili na velké sportovce, přesněji řečeno koloběžkáře. Blízký park Smetanovy sady se již od rána změnil na dopravní hřiště se správným parkovištěm, přechodem pro chodce a slalomovou dráhou.

Celým dnem nás doprovázela tisková mluvčí Policie ČR por. Ing. Tereza Neubauerová, které patří náš upřímný dík, protože je opravdu skvělá. Trpělivě vše dětem vysvětlovala, s každým zvlášť absolvovala jízdu zručnosti a i přes mírné mrholení neztrácela úsměv na tváři, stejně jako i my ostatní.

Po zdárném splnění jízdy zručnosti jsme se přesunuli zpátky do školy, kde žáci vyplňovali pracovní listy s dopravní tématikou, případně vymalovávali omalovánky, které jsme dostali od paní Neubauerové.

A jelikož se akce pořádala díky výzvě Ministerstva školství a mládeže, byly do školy zakoupeny tři nové koloběžky a jedno odrážedlo pro naše školkové děti i s helmami.

Všechny fotky najdete ZDE…