První zimní sportovní akce na Rudné proběhla ve středu 17. 1. 2024 v hodinách ZaRtv a PoV. Zúčastnily se ji rehabilitační třídy III. D, X. B a část třídy VIII.

Nejdříve jsme si prošli spodní část zahrady jako vlak, následovala chůze ve stopě a pak jsme se přesunuli k místu, kde jsme nacvičovali chůzi s boby do kopce. Při otáčení a nasedání nám pomáhala paní asistentka Kouřilová. A jízdu na bobech pak zvládli úplně všichni žáci.

V druhé části her jsme z kůlny ještě vytáhli lopatky. Děti si opět procvičily chůzi do kopce, nasedat a sjet krátkou jízdu z kopce na lopatkách. Všechny děti sjely minimálně jedenkrát, ale nejaktivnějšími a nejlepšími sjezdaři byli:

Štěpán Chromek a Lukáš Toman ze III. D, kteří získali zvláštní cenu za šikovnost. Zbytek dětí byl odměněn drobnými sladkostmi. Myslím, že jsme se všichni důkladně vyřádili jak na sněhu, tak se sněhem a do školy jsme se někteří vraceli pěkně bílí, částečně mokří ale velmi spokojeni.

žák na saních jede z kopce na sněhu
žák jede na bobech z kopce na sněhu