Dne 12.11.2021 jsme navštívili zámek Bruntál, o kterém mnozí z nás neměli ani ponětí. Jelikož vzdálenost do Bruntálu není tak veliká, stihli jsme návštěvu za dopoledne.

Zámek byl původně hradem, ale postupně byl přestavěn na zámek, který má tvar kruhové výseče, což je velmi neobvyklé. Vnější ozdobu kolem hradu tvoří krásné zámecké zahrady se Sala terrenou, ve které je šikovně schovaná zámecká cukrárna.

Prohlídka zámku byla zajímavá, paní průvodkyně zodpovídaly dotazy našich žáků, nejvíce je zaujala pochoutka ze středověku – nadívaný bobr či kniha vážící 47 kg. K pobavení přispěl i dotaz ohledně dřevěného předmětu s kruhovým poklopem, typů ohledně jeho využití bylo mnoho, od gramofonu po odpadkový koš, jednalo se však o toaletu.

Dětem se výlet líbil, někteří poprvé navštívily zámek.

S pedagogickým sborem doufáme, že ne naposledy.

Kubánková Gabriela 

Hradby zámku v Bruntále

Ostatní fotky ZDE…