Stanice technické kontroly Jeseník-Bukovice

Žáci ze třídy VII. A měli možnost se v pátek 24. 2. 2023 podívat do prostorů STK v Jeseníku. Prohlídku nám okomentovali zkušení pracovníci.

Viděli jsme projít kontrolou od A do Z tmavé auto značky Škoda. Nejprve se zadávaly do systému parametry vozidla, na stejném stanovišti se pak i měřily emise – do výfuku se zavedla dlouhá trubička. Poté jsme se přesunuli do druhé části kontroly. Dofoukala se kola na správnou hodnotu, zkontroloval se podvozek. Následovala zkouška brzd pomocí hrubých válců, které simulovaly jízdu po drsné silnici. V poslední části se nastavila světla, blinkry a stěrače.

Auto, na kterém nám celá technická kontrola byla demonstrována, kontrolou prošlo! Takže se mohla nalepit nová platná známka. Do budoucna žáci budou vědět, co se s jejich autem při kontrole děje, proč je tak důležitá a také, jak má být vozidlo na kontrolu připraveno.

Třída se dívá na kontrolu vozidla Škoda