Dne 12. 10. 2019 se konaly 4. Dýňové slavnosti v Jeseníku. Naše škola soutěžila ve dvou disciplínách Nejhezčí dýňový bubák nebo dekorace a Nejlepší dýňová dobrota.

Celý týden všichni společnými silami pracovali na čajovém servisu.  Dýně putovali z třídy do třídy a pod rukama žáků i učitelů se měnily v šálky s konvicí a s cukřenkou. Poslední páteční úpravy, poslední zdobení servisu a teď jen držet palce. Kdo se nedostal k výrobě, obsadil školní kuchyň a podílel se na pečení výborné a následně vítězné dýňové bábovce, ke které upekli žáci z Vlčic dýňový koláč.

V sobotu vystavili učitelé dýňové skvosty v areálu ZŠ Průchodní, kde se soutěž konala. Konkurence byla opravdu velká. Sešlo se téměř šedesát dýňových protivníků. Hlasováním a přidělováním bodů si naše škola odnesla prvenství v obou vyhlášených kategoriích.

Děkujeme všem za hlasy, pomohli nám tak získat hned dvě 1. ceny.

Děkujeme i pořadatelům za krásné dárky pro šikovné děti.

Tak zase příští rok!!!!

Jitka Bílková.

Diplomy