V sobotu 8. 10. 2022 proběhla v Jeseníku Dýňová slavnost

A s ní spojené tři soutěže – O největší dýně, O nejhezčí vyřezávaná dýně a O nejlepší dýňovou dobrotu. My jakožto aktivní kolektiv jsme se zúčastnili hned dvou kategorií – vyřezávali jsme dýňový koráb a upekli sladké dýňové pochoutky.

Pečení se zúčastnily dvě třídy – VII. A a VII. B. Dýňový základ byl stejný, dýně Hokkaido ze zahrádky paní asistentky se směsicí koření připomínající částečně Vánoce. Žáci VII. B se zaměřili spíše pekařským směrem – dýni přimíchali do těsta na muffiny, a ještě je naplnili ricottou. Kolektiv VII. A zvolil nepečenou variantu s mascarpone a želatinou. Všechny výtvory byly dozdobeny vymodelovanými fondánovými dýničkami.

V VI.A jsme dali hlavy dohromady a domluvili jsme se na vyřezání pirátského korábu se záchrannými čluny. Na školní zahradě byly vypěstované dýně, a tak jsme si jednu velkou a dvě malé vybrali a pustili se do dlabání dýní a sbírání přírodního materiálu na dotvoření lodí. K výzdobě lodí jsme použili – dýňová semínka, kaštany, větvičky, provázek, dřívka a listy z třešně.

Děti se do akce zapojily s velkým elánem a nadšením, práce je bavila a největší radost měly ze získání prvních míst v obou kategoriích. Starší žáci navštíví Jesenickou čokoládovnu a mladší žáci si mohou prohlédnout radnici v Jeseníku od půdy po sklep s paní starostkou Zdeňkou Blišťanovou.

Gabriela Kubánková a Kateřina Vaňková

Vyrobené dýňové cukrovinky žáky školy.
Dýňové cukrovinky

OSTATNÍ FOTKY ZDE…