Školní akce – Dolní Morava

Tento školní rok měli žáci naší školy možnost se zúčastnit několika zajímavých akcí, ale ta TOP akce přišla v pátek 19. 5. 2023, kdy jsme vyrazili směr Dolní Morava, kde naším cílem byl nejdelší visutý most v Evropě a jako třešnička na dortu návštěva Mamutíkova světa. Ale všechno po pořádku.

Vyjížděli jsme v pátek v 8:00 hod. luxusním autobusem přes Hanušovice až do resortu Dolní Morava, kde nás přivítalo zamračené počasí s teplotou kolem 7 stupňů, ale ani tyto podmínky nezmrazily naši hladinu adrenalinu, která nabývala na síle s tím, jak jsme se blížili k našemu cíli.

Vystoupili jsme u hotelu Vista a odtud čtyřsedačkovou lanovkou vyjeli na horizont, kde je začátek dvou největších atrakcí, kterými jsou – visutý most SKY BRIDGE 721 a stezka v oblacích SKY WALK. Zprvopočátku jsme měli obavy, zda to všichni naši žáci „dají“, ale děti ukázaly, že mají pro strach uděláno a prokázaly velkou dávku statečnosti při přechodu mostu, jenž se pohupoval zavěšený na ocelových lanech. Odměnou jim za to byl úchvatný pohled na celé údolí Dolní Moravy. Na druhé straně mostu jsme se po vyznačené naučné stezce MOST ČASU vydali zpět k hotelu Vista.

Nedaleko hotelu se totiž nachází další z oblíbených atrakcí, kterou je Mamutíkův svět. Po krátkém občerstvení jsme vstoupili do světa plného her a zábavy. A pověst nelhala – děti byly nadšené a užívaly si plnými doušky vše co jim nabízel.

Ale ani na Dolní Moravě nelze zastavit čas a tak jsme museli, chtě nechtě, vyrazit zpět k domovu. Než jsme se naposledy rozloučili, rozhlédli jsme se po okolní malebné přírodě a s přáním se sem ještě někdy vrátit, vyjeli zpět.

Jiří Mráz

Žáci stojí a fotí se na visutém mostě na Dolní Moravě.
Žáci na visutém mostě na Dolní Moravě