Věděli jste, že i jablka mají svůj den? Přesněji původní odrůda jablek. Šlechtěním vzniklo mnoho nových odrůd, které si našly cestu i do našich zahrad. A na ty původní odrůdy se zapomíná. Myslím si, že neprávem. Původní domovinou je Čína, odkud se jablko rozšířilo do Evropy.

     Jablka si naši pozornost určitě zaslouží a nejen v době sklizně, ale po celý rok.

Co možná nevíte a vědět byste měli………

     „Kdo jablko denně sní, k tomu lékař nechodí“ praví anglické přísloví.

Jablko je označováno za léčivé ovoce, obsahuje více než 30 minerálních látek a stopových prvků – vitamín A, vitamín B, vitamín C, vitamín E, kyselinu listovou, draslík a mnoho dalších. V žádném jiném plodu není pektin zastoupený v takové míře jako v jablku. Látky obsažené v jablku působí proti revmatismu, čistí zubní sklovinu, chrání před onemocněním srdce, příznivě ovlivňují zažívání, snižují hladinu cholesterolu v krvi, ……

     Pamatujte: „ An apple a day keeps the doctor away!“

Naše škola se i přes přísná covidová opatření do tradičního Dne jablek zapojila.

Celé dopoledne strávené ve škole jsme se seznamovali s původní domovinou jablek, s jejich šlechtěním a vyráběli jsme různé podzimní dekorace, kterými jsme prezentovali naši školu na Dni jablek konaném ve Vlčicích u Zámecké zdi.

Ostatní fotky ZDE…