V pátek 3. září se v okolí budovy policejního ředitelství na Moravské ulici konala tradiční přehlídka složek Integrovaného záchranného systému pod názvem Den bezpečnosti.

Slunečné počasí a bohatý program jsme si užili s žáky naší školy. Čekala na nás plejáda ukázek bojových umění, zadržení nebezpečného pachatele, rozhánění demonstrace, hašení požáru, záchrana pasažérů z havarovaného vozidla.

Žáci si zastříleli na laserové střelnici, vyzkoušeli si kardiopulmonární resuscitaci, seznámili se s prací policejních potápěčů, sklouzli se na lanové dráze, osahali skutečné zbraně, vyplnili řadu kvízů. Prohlédli jsme si interiéry policejních, hasičských, záchranářských a vojenských vozidel.

Nakonec jsme si prohlédli budovu policejního ředitelství, kde jsme navštívili výslechové místnosti, nahlédli do cely předběžného zadržení a seznámili se s historií v policejním muzeu. Celá akce se nám moc líbila a zpět domů jsme se vraceli po celodenní akci unaveni, ale spokojeni.