Dne 16. 5. 2024 se vybraní žáci (Martin Suchý, Radim Kozyra, Petr Kapusta, Jakub Bihari a Marie Šimková) zúčastnili závodu na koloběžkách nazvaného podle místa konání – Českoveská koloběžka. Závod byl rozdělen na jednotlivé disciplíny jako byly – jízda zručnosti, test z dopravních předpisů, štafetový závod a nejdelší závod o délce 3,2 km a 5 km podle věku závodníků.

Naši borci závodili v kategorii 6. – 7. tříd a ve velké konkurenci, kterou tvořily školy jak z blízkého okolí, tak ze vzdálenějších částí naší republiky (Kolín, Plzeň) a ze zahraničí (Slovensko, Polsko), si nevedli vůbec špatně.

V královské disciplíně, kterou byl závod na 3,2 km se nejlépe z našich umístil Martin Suchý na 11. místě, hned za ním dojel Petr Kapusta 12. místo, Jakub Bihari 16.místo a Radim Kozyra 17. místo. Maruška Šimková v kategorii dívek obsadila 11. místo.

Vysokou úroveň závodů dokládají dosažené časy, ale i fakt, že časy byly měřeny za pomocí elektronických čipů a dokument závodů byl pořizován za pomoci dronu.

Na závěr bych chtěl všechny naše žáky pochválit za vzornou reprezentaci, a to nejen na poli sportovním, ale i co se týče vystupování a chování se v průběhu celé akce.

Takže ještě jednou moc díky a věřím, že za rok to snad i cinkne.

Žáci a učitelé se společně fotí na atletické dráze