Chlapecká třída VIII.B jsou pracanti, vlastními silami zbudovali ohniště.

Od začátku, co jsou spolu ve třídě, jsou nadšenci veškerých výšlapů, výletů a opékání. Ne vždy se dá ale vyběhnout na Křížový vrch za odměnou v podobě špekáčku. Rozhodli se proto, že si vybudují vhodné místo na zahradě na Rudné.

Po schválení nápadu panem ředitelem začali odklízet hromady starých větví a vzrostlé kopřivy na místě bývalého bramborového záhonu. Celé místo kluci vyčistili, přeryli, vypleli a plochu srovnali. Trochu oříšek bylo sehnat správné kameny, ale i to se nakonec povedlo. Práce se sice táhla téměř dva měsíce, ale stateční kluci vydrželi a svůj projekt dokončili.

První naplánovaný křest opékání nevyšel kvůli počasí, ale nakonec se i to podařilo a špekáčky chutnaly o to víc. Jejich paní učitelka Gábi i pan asistent Filip jsou na ně právem hrdí a těší se, že ohniště hned u školy přijde vhod při spoustě akcí, které se na Rudné pořádají.

Dva žáci si opékají na školní zahradě špekáčky
Žáci si opékají špekáčky po stavbě ohniště