Letos se na naší škole konal již třetí ročník „běžkařského lyžařského výcviku“, který probíhal na Červenohorském sedle 12. – 14. 2. 2020.

Zázemí jsme již tradičně měli na chatě Jesenka, kterou nám zapůjčili lyžaři z Fenixu. I letos, stejně jako v předchozích letech měli žáci výcvik zcela zdarma, poněvadž naše škola má kompletní běžkařské vybavení pro 50 žáků a doprava byla hrazena z projektu.

Letos jsme měli s sebou naše nejmladší žáčky z 1. a 2. ročníku, kteří kromě lyží měli povolené i boby a lopaty na sníh. Během kurzu proběhla i exkurze k „Horské službě“, kde nás seznámili s jejich náplní práce, vybavením a se vším, co potřebují k záchraně zraněného, či k vyhledávání osob, které jsou pod sněhem. Dozvěděli jsme se, jaká pravidla fungují na horách a jak se máme správně chovat. Také jsme měli ukázku rolbování, děti měli možnost nakouknout do rolby. Vyslechli jsme si i přednášku o tom, jak by měl vypadat správně upravený svah a jak se to dělá.

Myslím, že celý lyžařský výcvik byl velmi zdařilý. Děti během kurzu dělaly velké pokroky a každým dnem byli lepší a lepší. Navíc jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí od odborníka z „Horské služby“ a „technika lyžařského areálu“. Děti mají plno nových zážitků a již nyní se těší na další rok.

Děti si to užily…

Fotky z výcviku najdete zde…