Akce vycházejících žáků, které jsme absolvovali:


Burza práce a vzdělání

Tradiční nabídka pracovních příležitostí s názvem „Burza práce a vzdělání“ proběhla ve čtvrtek 12. září 2019 na SOŠ A SOU STROJÍRENSKÉ A STAVEBNÍ JESENÍK, (eMko).
Byla pojata jako možnost seznámení se s polygrafickým odvětvím s cílem motivovat především žáky osmého a devátého ročníku. Žáci projevili zájem i o užitečné rady ze strany pracovnic ÚP, které se také dostavily na akci.
Vstup a veškeré poradenství bylo poskytnuto zdarma.


Beseda pro vycházející žáky na ÚP Jeseník
4. listopadu jsme navštívili ÚP Jeseník, kde se žáci seznámili s profesní orientací a měli tak možnost blíže nahlédnout na výběr budoucích povolání a následného pracovního zařazení.


Beseda pro vycházející žáky– OU a PŠ Lipová – lázně
5. listopadu 2019 nás navštívil zástupce OU a PŠ Lipová – lázně a představil nám školu – odborné učiliště zajišťující výuku tříletých oborů stravovací a ubytovací služby, malířské a natěračské práce, truhlářská a čalounická výroba, strojírenské práce, zednické práce či pečovatelské služby. Nabízíme celodenní stravování pro ubytované žáky.


Exkurze :
Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník
Na exkurzi jsme se dozvěděli, že Střední odborná škola gastronomie a farmářství v Jeseníku má dlouholetou tradici v přípravě kvalifikovaných odborníků v potravinářství a gastronomii.
V rámci teoretické výuky je zajištěna výuka německého, ruského a anglického jazyka, pro výuku základů automatizace slouží počítačové učebny, kde absolventi školy získají základní znalosti s prací s výpočetní technikou.
SOŠ zajišťuje pro žáky ubytování v domově mládeže. Komplex SOŠ zahrnuje pavilon školy s učebnami teoretické výuky a laboratoří chemie a třemi učebnami výpočetní techniky, dvě budovy internátu, tělocvičnu s velmi dobře vybavenou posilovnou, dvě hřiště s umělým povrchem včetně tenisového kurtu.


SCHOLARIS 2019

Navštívili jsme akci, na které nám byly nabídnuty studijní obory nejen v Jeseníku, Šumperku, Olomouci, ale třeba i v Moravské Třebové, Litomyšli, Přerově, ……


Na další akce se všichni moc těšíme.

Autoři článku: Vladimíra Vonzová, Iva Staníková

Celé album najdete zde…