Poněvadž naše město Jeseník letos slaví velké výročí, a to 750 let od jeho založení, rozhodla se přispět i naše škola v podobě hodinového vystoupení na náměstí v rámci Trhových slavností.

Program byl pestrý, různorodý, bohatý a konečně i velmi zdařilý. Odměnou dětem a pedagogům, kteří se zúčastnili vystoupení byl výlet na nejvyšší jesenický vrchol Praděd. Tento výlet se uskutečnil v úterý 20. června. Předpověď počasí hlásili velmi příznivou,  a tak jsme se všichni moc těšili. Děti z Vlčic, Rudné i Fučíkové se brzo ráno shromáždily na autobusovém nádraží, kde na nás již čekal náš vlastní autobus, který nás odvezl na Hvězdu a poté přímo na Ovčárnu. Na Ovčárně ti nejmenší z nás již posvačili a následně, posilněni svačinou, se vydali zdolat nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd.

Cesta byla velmi příjemná, sluníčko krásně hřálo. Někteří si po cestě povídali, zpívali, jiní zase zkoušeli na vlastním těle teplotu vody z hor. Někteří odvážlivci se zase pokoušeli zdolat tento vrchol „bosí“. Nutno podotknout, že všichni tito odvážlivci to odnesli puchýři, velkými jako holubí vejce. Na vrcholu jsme se kochali krásným výhledem na naše hory, odpočívali a občerstvovali se. Děti si vyjely výtahem na rozhlednu, kde měly krásný výhled nejen na naši hornatou krajinu, ale i k sousedům do Polska. Na závěr jsme si udělali společné foto, děti dostaly na cestu zmrzlinu a mohli jsme vyrazit pomalu zpět dolů, kde na nás již čekal autobus.

Tento společný a myslím, že i vydařený výlet ukončil náš letošní školní rok 2016/2017. Již teď se těšíme, co nového nám přinese ten nastávající. Všem dětem přejeme krásné a prosluněné prázdniny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *