V tomto školním roce jsme se vydali se třemi třídami z pracoviště Fučíkova na poznávací výpravu do Javorníku. Naším cílem byl krásný zámek tyčící se nad městem Javorník – Jánský Vrch, jež byl do roku 1945 letní rezidencí vratislavských biskupů a arcibiskupů. Naplánovali jsme dobrodružnou cestu vlakem, po cestě nás překvapila výluka i tunel. Cestování uběhlo jako voda a my jsme za krásného počasí vystupovali společně vzhůru směrem na zámek. Zde nás již čekala milá paní průvodkyně v dobovém kostýmu. Postupně nás provedla částí zámku a po celou dobu prohlídky nás seznamovala s historií a tradicemi Velikonoc. Žáci nejen naslouchali, ale taktéž hádali zapeklité hádanky, hráli pexeso, zdolávali schody i zámecké pokoje v zámeckých papučích a na závěr jsme ochutnali velikonoční boží milosti. Výprava zámkem byla velmi poutavá! Žákům i pedagogům se zážitkové vstřebávání informací líbilo

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *