Přestože to tak venku nevypadá, zima již začala a my jsme se rozhodli pro naše děti uspořádat „radovánky na ledu“. Priessnitzovy léčebné lázně mají led vždy perfektně připravený a je jedno jestli zrovna mrzne nebo je jako na jaře. Tak jsme se rozhodli vyzkoušet led i my. Vzhledem k tomu, že máme mnoho dětí, vyrazili jsme ve dvou vlnách. První odvážlivci bruslili již 16. ledna a byli to žáci z VIII.B., IX.A. a V. ročníku. A v druhé vlně, která se konala 23. ledna, to byli nejen ti velcí, ale i ti nejměnší žáci, tedy děti z 1. a 2. ročníku. Ráno si děti v klidu a suchu vyzkoušely brusle a helmy (kterými škola disponuje), vše se naložilo do auta a ochotný pan školník nám tuto nezbytnou výstroj odvezl do Lázní. My jakožto velcí sportovci, jsme vyrazili pěšky. Cesta do Lázní nám utekla velmi rychle, poněvadž jsme si po cestě vyprávěli různé zážitky z bruslení, lyží a dalších zimních sportů. Jenom maličcí alespoň na cestu do Lázní, využili autobusového spoje, takže i jim cesta utekla velmi rychle. Jakmile jsme všichni dorazili, velmi rychle jms se přezuli do bruslí a hurá na led. Někteří byli na bruslích poprvé, tak jezdili s pomocí malých branek, které slouží k výuce bruslení. Jiní vyzkoušeli mantinely a jiným zase vyhovoval individuální přístup zkušeného pedagogického sboru, který celou výpravu doprovázel. Ti lepší jezdili již sami nebo dokonce zkoušeli krasobruslit ve dvojicích, za což sklízeli obdiv kolemjdoucích. Součástí bruslení byly i závody, hry a soutěže. Někteří si vyzkoušeli, jak rychle stihnou objet jeden okruh na kluzišti, jiní si zkoušeli jednoduchou překážkovou dráhu nebo jízdu pozadu. V průběhu celého bruslení se děti mohly chodit občerstvovat a taky odpočívat. Celá akce se velmi vydařila, děti si jí velmi užily a celou cestu zpátky si vyprávěly o nových zážitcích a zkušenostech, které nasbíraly během bruslení. Důležité také bylo, že nikdo se nezranil a nikomu se nic nestalo. Již nyní se těšíme na další akci, která nás čeká v únoru a to je „běžecký lyžařský výcvik na Červenohorském sedle“, tak doufám, že i tato akce se vyvede.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *