Letos poprvé jsme se rozhodli pro naše žáky uspořádat první lyžařský výcvik na běžkách. Tuto akci jsme dlouho a pečlivě plánovali. Jako nejvhodnější nám připadal areál na ČHS, kde jsme měli také své zázemí v podobě krásné velké chaty, kterou nám zapůjčili lyžaři z Fenixu. Zbýval už jen naplánovat vhodný termín, objednat autobus a mohli jsme vyrazit. Jelikož naše škola disponuje sportovním vybavením, tudíž nám ve výbavě nechybí ani kompletní běžkařské vybavení pro 50 žáků. Již týden před lyžařským výcvikem probíhala zkouška lyží, hůlek a bot, vše se pečlivě měřilo a značilo tak, aby měl každý své kompletní běžecké vybavení nachystané na den „D“. Den „D“ byl úterý 6. února. Ráno jsme se všichni sešli ve škole, každý si vzal svou výbavu a a společně jsme se vypravili k autobusu, který již na nás čekal. Po příjezdu na ČHS a příchodu na chatu „Jesenka“ se všichni převlékli, přezuli, vzali lyže, hůlky a hurá na tratě. Každý již dopředu věděl s kým bude po dobu výcviku v týmů a kdo ho bude „koučovat“. Nutno podotknout, že jsme vzali s sebou i naše nejmladší žáčky z 1. a 2. ročníku, kteří kromě lyží měli povolené i boby a lopaty na sníh. Děti během kurzu dělaly velké pokroky a každým dnem byli lepší a lepší. Na poslední výcvikový den jsme si pro děti připravili „Netradiční olympijské hry“. Den předem si každý vylosoval barvu týmu a název světadílu, za který bude soutěžit. Disciplíny byli velmi pečlivě vybírány našimi pedagogy a nakonec zvítězily – biatlon, štafeta, fotbálek s jednou lyží, slalom na bobech a překážková dráha. Na závěr olympiády proběhlo vyhodnocení a předání odměn těm nejlepším týmům. Myslím si, že akce byla velmi zdařilá, žáci na ni velmi rádi vzpomínají, mají plno nových zážitků a již nyní se těší na další rok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *