Již druhým rokem mohla ZŠ Jeseník, Fučíkova 312 uspořádat větší plaveckou akci podporující spolupráci jednotlivých ZŠ v okrese. Celá akce by se neobešla bez finanční podpory města Jeseník, za což jsme velmi rádi a děkujeme! V době konání zimních olympijských her v Pchjongčchangu žáci ZŠ Fučíkova 312 jezdili do České Vsi na pravidelné lekce plavání, tak aby byli v měsíci dubnu připraveni na Plaveckou olympiádu bez hranic, jež jsme pořádali. V tomto školním roce jsme přizvali na soutěžní plavecké klání dvě malotřídní základní školy: ZŠ a MŠ v Kobylé nad Vidnavkou a ZŠ v Písečné. Poslední olympijské zápolení proběhlo 18.4. a pozvali jsme žáky ZŠ Jeseník, Nábřežní. Jak jsem již naznačila, v této olympiádě šlo o soutěžení a překonání „soupeře“ v nejrůznějších hravých disciplínách ve vodě, ale hlavní myšlenkou celé akce byla spolupráce, respekt k druhému, možnost začlenit se a hrát podle pravidel! Spolupráce základních škol nezůstala jen na území plaveckého bazénu, je rozvíjena dále, což nás velmi těší! ZŠ a MŠ v Kobylé jsme navštívili a mohli nahlédnout do krásné individuálně rozvíjející výuky dle prvků Montessori. Ze ZŠ v Jeseníku jsme obdrželi text žákyně 5.C, který vás seznámí s jedním z našich plaveckých dnů. ,,Vítám vás v reportáži Kláry Štefákové. Dne 18.4. se konala plavecká olympiáda. Jeli jsme do České Vsi na bazén. Nejdříve jsme se rozdělili do plavců a neplavců. Poté jsme se rozplavali a začala olympiáda. Nejdříve jsme všichni překonávali překážkovou dráhu, měli jsme skočit do vody, vzít si ponton, proplavat kruh, vylovit předmět, podplavat lano, odložit desku a dotknout se zdi. Potom jsme měli koníčky (to jsme vlastně byli na koníčkovi a na druhé straně jsme ždímali hadru do lahve). Nakonec bylo vodní pólo a vyhlášení výsledků. A hurá na oběd do školy. Bylo to super!“ Reportáž Klárky a úsměvy na tvářích všech zúčastněných žáků i učitelů nás moc potěšila, užili jsme si náročné dopoledne na plaveckém bazéně všichni! I ze ZŠ Písečné a ZŠ v Kobylé jsme obdrželi pozitivní zpětnou vazbu. Bude-li nám přát, tak bychom i  ve školním roce 2018/2019 rádi uspořádali další nejen plavecké klání. Voda bourá bariéry.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *