Není tomu tak dávno, přesněji 30. 11. 2017, kdy děti tříd II. B a III. C zavítaly do místní MŠ, aby tam spolu se svými mladšími kamarády zhlédly tři další pohádky Maňáskového divadla. Tentokrát je potěšilo vyprávění pohádek „O veliké řepě“, „Kůzlátka a vlk“ a „Proč si s prasátkem nikdo nechtěl hrát“. Jelikož se členové divadla maličko pozdrželi, měli jsme zároveň možnost vidět předtím ještě také hezké vystoupení dětí k rozsvěcení vánočního stromku. Za to jsme pak rádi „školkové“ děti na oplátku pozvali k nám do tělocvičny na Vánoční soutěžení. To proběhlo v pondělí 18. 12. 2017.

Po přivítání se děti nejdříve rozehřály během a pak ve smíšených třech družstvech začalo samotné sportovní zápolení. Účastníky čekaly disciplíny jako běh se zvonečkem, přenášení vánoční ozdoby na pálce, chůze po hvězdách a slalom mezi nimi, posílání vánočních balíčků, společná jízda autobusem na vánoční návštěvu a mnoho dalších. Někdy se nám malí soutěžící zaběhli omylem do jiného družstva nebo se stala jiná drobná nehoda, ale snaha všech byla přesto veliká. Sladkou odměnu si nakonec zasloužili prostě úplně všichni! Na závěr setkání si děti ještě mohly vyzkoušet např. roztočit káču, trefit se šiškou do krabice, uplést ze švihadel vánočku, lovit kapry, trefit se hokejkou do branky, po čtyřech lézt podél vánočního řetězu atd. Čas ale opět rychle uběhl a museli jsme se rozloučit. Tak zase někdy příště!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *