Ve čtvrtek proběhla na naší škole ve Vlčicích akce Lesní pedagogika. Celá akce byla zahájena na veřejném prostranství Vlčic, přivítáním našich hostů – pracovníků Lesy ČR Jeseník (ing. Haška – občan Vlčic, p. Martiňáková s kolegyní).

Žáci se nejdříve seznámili s pojmy myslivec, hajný revírník atd. Následovala ukázka hry na lesní roh při různých příležitostech, kterou jim zahrál ing. Haška. Žákům také přinesl kožešinu z divokého prasete, paroží srnce, jelena a daňka. V praktické části, byli žáci rozděleni do dvou skupin, kde jim byla ukázána a vysvětlena porostní mapa našeho kraje, ukázky výškoměru, dalekoměru, pásma a průměrníku. Dále byla akce zaměřena na poznávání jehličnatých 

a listnatých stromů, společně s ukázkami, rozpoznání jedovatých a jedlých bylin v lese.
Po skončení měly pro nás inženýrky z Lesů ČR připraveny hry „|Na slepou bábu, Na zajíce,
Na medvěda.“

Na konci celé akce jsme si všichni společně opékali buřty. Akce se nám moc líbila, Lesy ČR nám zakoupily buřty, chleba a tatranky. Každé dítě dostalo pastelky, tužku, dva sešity a všichni dohromady jsme dostali krásné dřevěné krmítko, které si složíme a v zimně budeme společně pozorovat ptáčky okolo naší školy.

Jedním z největších zážitků byly ukázky hry na lesní roh s průvodním slovem ing. Hašky, který nás provedl historií a samostatným průběhem mysliveckých honů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *