Rádi jsme přijali pozvání p. ředitelky místní MŠ a zúčastnili se konání Jablíčkového dne. Uskutečnil se ve čtvrtek 20. 9. 2018 a to za přítomnosti dětí „školkových“, jejich maminek a nás – žáků třídy VII. C a II. třídy. Počasí se vyvedlo, a tak se celá akce mohla uskutečnit venku na zahradě. Nastoupeni ve velkém kruhu jsme byli všichni přivítáni a seznámeni s programem. Naučili jsme se novou básničku s pohybem, zavzpomínali jsme na ty starší, zazpívali jsme si, zatancovali a představte si, vždycky byla řeč o jablku. Pak se děti rozdělily do čtyř skupin a začalo plnění disciplín: trefit se míčky do tlamy obrovské housenky, trefit se proudem vody z vodní pistole do jablek zavěšených na plotě, nabrat si jablka různých barev na kolečko, projet slalomem, na konci jablka podle barev správně roztřídit do bedýnek a vytvořit si z jablka a párátek ježka. Snaha všech zúčastněných byla na konci odměněna kouskem výborného štrůdlu (samozřejmě jablečného), bonbony a jablíčkovou medailí! Rozloučili jsme se, poděkovali a budeme se těšit na další naše společné setkání, tentokrát u nás ve škole!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *