Bude tomu již 90 let, kdy pan Josef Čapek napsal a nakreslil krásnou knihu pro děti „Povídání o pejskovi a kočičce.“ Některé příběhy z ní jsme si připomněli dne 26. 3. 2018 při společném setkání tříd VI. a III. C. S paní učitelkou Janyšovou jsme si nejdříve vyprávěli známou pohádku o tom, jak oba zvířecí kamarádi spolu pekli dort a co do něho všechno dali. Druhý příběh, „Jak si pejsek s kočičkou myli podlahu,“ pak dětem moc hezky přečetla jejich spolužačka Sára M. (Taky si za to vysloužila velkou jedničku.) Při jeho poslechu děti vykreslovaly obrázky z obou pohádek a pak na ně čekal ještě další úkol – vykreslit a slepit jednu z postav našich hlavních hrdinů. Za svou práci pak každý obdržel od paní učitelky Pamětní průkaz. Závěrem se děti ještě stihly podívat na část zfilmované verze a ta je zaujala tak, že ani nedutaly.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *